Szlifierka do gipsu – jak wybrać? Która szlifierka jest najlepsza?

Robiąc remont pokoju będziemy czasami potrzebowali czasami specjalistycznych narzędzi. Szlifowanie płyt karton-gips wymaga odpowiedniej szlifierki. Jaką szlifierkę do gipsu więc wybrać? Poniższy poradnik pomoże wam dobrać odpowiednie narzędzie jakim jest szlifierka do gipsu.

Szlifierka do gipsu

Moc

Szlifierka do gipsu posiadająca większą moc będzie mogła pracować dłużej pod większym obciążeniem.

Prędkość obrotowa

Warto zwrócić uwagę, aby szlifierka do płyt karton-gips miała regulowaną prędkość obrotową. W większości modeli są to prędkości od 1000 do 2500rpm.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niezbędną opcją wyposażenia w szlifierkach do gipsu jest system odsysania pyłu. Dzięki niemu będziemy mogli podłączyć odkurzacz. Kolejną bardzo ważną podczas wyboru szlifierki do gipsu jest waga urządzenia. Większość ma wagę około 3,5kg. Ostatnią opcją jest system teleskopowy, tak zwana żyrafa. Dzięki niej znacznie zwiększa się nam zasięg szlifierki i ułatwia pracę szlifowania sufitu.

Jaką wybrać?

Jaką więc szlifierkę do karton gips wybrać, skoro mamy do wyboru urządzenia takich producentów jak Dedra, Pansam, Bosch, Graphite, Celma czy Kaltmann? Podczas wyboru najlepszej szlifierki do gipsu powinno pomóc poniższe zestawienie najpopularniejszych szlifierek w sklepie budujesz.

Graphite 59G261Dedra DED7743Dedra DED7748Pansam A142220SKIL F0157520MA
Graphite 59G392Dedra DED7743Dedra DED7748Pansam A142220SKIL F0157520MA
sprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.pl

Sprawdź też pełną ofertę szlifierek do gipsu na stronie budujeszpl