Rozdrabniacz do gałęzi – jak wybrać?

Niezaprzeczalnie, rozdrabniacz do gałęzi, jest to maszyna, w którą powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz ogrodu. Umożliwia on w krótkim czasie utylizacje dużej ilości gałęzi. Co więcej, powstałe w trakcie tego procesu zrębki mają mnóstwo zastosowań. Można je wykorzystać do wzbogacenia kompostu, rozsypać je jako ściółkę, czy też utworzyć z nich warstwę ochronną przeciwko chwastom. Jednak jak wybrać odpowiedni rozdrabniacz do gałęzi? Na to pytanie i wiele innych odpowiemy w tym artykule!

rozdrabniacz

Czy warto kupić rozdrabniacz do gałęzi?

Odpowiedź na to pytanie, jest bardziej niż oczywiste. Jak wspominałem wcześniej, każdy posiadacz ogrodu, powinien zaopatrzyć się w sprzęt tego typu. Dzięki niemu, w krótki sposób, można przetworzyć duże ilości ściętych gałęzi. Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć,  iż równie dobrze można je spalić. Jednak, myślę, iż wszyscy wiedzą, dlaczego lepiej rozdrobnić wspomniane gałęzie, niż zrobić z nich ognisko.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi wybrać?

Do wyboru mamy dwa główne typy rozdrabniaczy do gałęzi:

  • Elektryczne – znacznie cichsze, aniżeli ich spalinowy odpowiednik, jednak są dużo słabsze i posiadają mniejsze możliwości. Zalecane w przypadku małych ogródków.
  • Spalinowe – Pracują głośno, jednak są dużo wydajniejsze, niż elektryczne. Są  to tzw. rozdrabniacze do zadań specjalnych, gdyż są w stanie zmielić nawet grube gałęzie. Przydają się w ogrodach o dużej powierzchni.

Moc silnika, a użyteczność rozdrabniacza

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, na jakie należy zwracać uwagę w trakcie wyboru rozdrabniacza. To między innymi od mocy silnika zależy, jakiej średnicy gałęzie, możemy efektywnie rozdrabniać. Do domowego użytku, powinny wystarczyć modele o mocy około 2400 W (elektryczna) / 4 KM (spalinowe). Do profesjonalnych zastosowań, należy szukać urządzeń o większej mocy.

Na jakie funkcje zwracać uwagę?

W trakcie wyboru rozdrabniacza, warto poszukać takiego, który posiada funkcje wciągania gałęzi. Dzięki temu, praca będzie przebiegać sprawniej i wymagać użycia mniejszej siły. Drugą ciekawą funkcją, jest wsteczny bieg. Jest on przydatny zwłaszcza w przypadku, gdy jakaś gałąź zablokuje się w środku maszyny.  Warto również, poszukać rozdrabniarki posiadającej kosz na zrębki – dzięki niemu, unikniemy potrzeby sprzątania ogrodu, po zakończeniu prac.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele rozdrabniaczy do gałęzi.

MAKITA UD2500

STIGA BIO SILENT 2500

KALTMANN K-RDG152

NAC GY6000

BOSCH AXT RAPID 2200

rozdrabniacz
rozdrabniacz
rozdrabniaczrozdrabniaczrozdrabniacz
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Jeżeli szukasz innych rozdrabniarek, sprawdź bogatą ofertę sklepu budujesz.pl!

budujesz.pl – Wszystko dla Twojego ogrodu!