Nagrzewnica, co to jest, jak używać, gdzie stosować?

Jednym z najbardziej przydatnych w samochodzie urządzeń jest nagrzewnica. Służy ona do ogrzewania powietrza w okresach zimnych, takich jak nadchodzący sezon jesień – zima. Poza wykorzystaniem w motoryzacji stosuje się je także w pomieszczeniach wielkogabarytowych, do których ogrzewanie nie może zostać doprowadzone w inny sposób. Takimi miejscami są między innymi kościoły, szklarnie, magazyny ale także i place budowy. Sposób jej działania uzależniony jest od paliwa, które ją napędza.

nagrzewnica

Rodzaje nagrzewnic:

  • Nagrzewnica olejowa

stosuje się je w pomieszczeniach różnogabarytowych. To doskonałe narzędzia, które mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, co pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Wymienia się ich dwa rodzaje: wymiennikowe i bezwymiennikowe, które w różny sposób ogrzewają powietrze. Ich zbiorniki wystarczają często na całą dobę pracy i ogrzewają przestrzeń w promieniu kilkudziesięciu metrów oraz do wysokości 3 do 5 metrów.

  •  Nagrzewnica elektryczna

Jej największym plusem jest całkowity brak emisji dwutlenku węgla, jest bardzo ekologiczna i można ja stosować w każdym pomieszczeniu, w którym przez dłuższy czas przebywają ludzie. Osiągają moce do kilkuset kW mocy grzewczej.

  • Nagrzewnica gazowa

Jej sposób działania jest całkiem podobny do działania nagrzewnic olejowych. W taki sam sposób spalają swoje paliwo i ogrzewają powietrze. Nierzadko wyposażone bywają w regulatory mocy, które pozwalają na zminimalizowanie zużycia gazu. Niestety podczas spalania gazu emitują bardzo dużą dawkę dwutlenku węgla co sprawia, iż do ogrzewania powierzchni, w których przebywają ludzie i zwierzęta musi zostać stworzona odpowiednia wentylacja. Nagrzewnice gazowe są niezwykle wydajne, dlatego stosuje się je najczęściej w ogrzewaniu wielkogabarytowych pomieszczeń i budynków, takich jak hale fabryczne, wielkie magazyny, hale sportowe i produkcyjne.

Najlepsza nagrzewnica do każdego zadania.

Bardzo trudno określić, która z nagrzewnic jest lepsza od kolejnej. Znajdują one bowiem różne zastosowanie. To sposób w jaki pragnie się wykorzystać ich atuty powinien wpłynąć na dobór odpowiedniej do swoich czterech kątów czy wielkich hal sportowych. Najważniejszym jest, by ogrzewając wielkie hale i magazyny przy użyciu nagrzewnic z emisją dwutlenku węgla zachować wszelkie normy bezpieczeństwa i zapewnić odpowiednią wentylację.

Ogrzewanie warsztatów, garaży, domów i placów budowy z wykorzystaniem odpowiedniej technologii grzewczej.

W warsztatach i garażach najlepiej sprawdziłaby się nagrzewnica olejowa, która ma odpowiednią moc do grzania powietrza a jednocześnie emituje niewielkie ilości dwutlenku węgla. Jej zastosowanie pozwoli na wielkie oszczędności na budżecie firmy czy gospodarstwa domowego.
Najlepszym sposobem na ogrzanie placu budowy jest z pewnością ogrzewanie przy pomocy nagrzewnicy gazowej, której wielka moc pozwoli na zapewnienie komfortu pracy swoim podopiecznym. Nie zapomnijmy jednak o wentylacji, która jest niezbędna. Gdy mówimy o niewielkich placach można zastanowić się o wykorzystaniu tańszej technologii olejowej.
Ogrzewając dom lepiej wykorzystać energię elektryczną jako źródło zasilania. To najbezpieczniejszy sposób oraz zgodny z postawa proekologiczną – tak bardzo dziś istotną. Zapewnienie sobie ciepła ale i bezpieczeństwa to wielki bonus dla każdej rodziny, która boryka się z problemem ogrzewania we własnym domu.

Jaka nagrzewnica, ranking top 5 najpopularniejszych produktów.

Dedra Nagrzewnica elektryczna PTC

Descon Termowentylator  DED9T180C

Dedra Promiennik na butlę 4,6kW DED9970

Descon Termowentylator ceramiczny z oscylacja – DA-T182CS

Stanley Nagrzewnica elektryczna ST 033-230-E

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, odwiedź sklep budujesz.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór nagrzewnic!

Zobacz szeroki wybór nagrzewnic w sklepie budujesz.pl!