Mop parowy – jak wybrać najlepszy model, na co zwracać uwagę, najpopularniejsi producenci!

Mop parowy to urządzenie, które pozwala na szybsze i dokładniejsze sprzątanie, bez konieczności stosowania szkodliwych środków chemicznych. Jest szczególnie wskazany dla osób, które często sprzątają duże powierzchnie, dla alergików uczulonych na detergenty, oraz dla rodziców małych dzieci. Mopy parowe sprawdzają się zarówno w zastosowaniach domowych, jak i w zastosowaniach profesjonalnych. Można go używać od czasu do czasu, po to, by pozbyć się najtrudniejszych zanieczyszczeń.

mop parowy

Jak działa mop parowy?

Zasada działania mopa parowego jest bardzo prosta – posiada on zbiornik na wodę, która jest następnie podgrzewana i wychodzi przez jego otwory. Para pod ciśnieniem zmiękcza nawet najgorszy brud i zabija bakterie skuteczniej niż nawet najsilniejsze środki chemiczne.
Głowice mopa są pokryte mikrofibrą lub innym materiałem, który łatwo wchłania zanieczyszczenia. Mop, którym zamierzamy często myć powierzchnie, nie może być zbyt ciężki. Z kolei, jeśli zamierzamy używać go do dezynfekcji dużych powierzchni, powinien wyróżniać się większą pojemnością zbiornika. Ważnym parametrem jest też wydajność mopa, na którą składa się powierzchnia, która można wyczyścić za pomocą mopa porównana do poboru prądu. Ponieważ mop pobiera dość dużo prądu, warto wybrać model, który będzie jak najbardziej energooszczędny.

Jak używać mopa parowego

Mopa parowego można używać do mycia takich powierzchni jak podłogi (w tym parkiet czy płytki), dywany, tapicerka czy nawet okna. Można wykorzystywać go na większości powierzchni – także blatów. Służy także do usuwania plam (także tych zaschniętych).
Ważnym parametrem w mopach parowych, jest czas od włączenia do rozpoczęcia sprzątania. Im jest on krótszy, tym lepiej. Najlepsze urządzenia, umożliwiają sprzątanie, już po 15 sekundach od włączenia – jest to możliwe, dzięki zastosowaniu mocniejszej grzałki. Wpływa to także na większy pobór prądu.

Inne technologie ułatwiające sprzątanie za pomocą mopa parowego, to między innymi:
– obrotowa głowica
– dodatkowe nakładki w zestawie
– duża pojemność zbiornika na wodę
– długi czas działania po uzupełnieniu wody

Najpopularniejsi producenci mopów parowych

Mopy parowe można znaleźć w ofercie większości firm, zajmujących się sprzedażą sprzętu AGD. Kilku producentów, sprzedających mopy parowe, to między innymi:
– MPM
– Camry
– Philips
– Zelmer
– Black & Decker
W sklepach można znaleźć także mopy parowe produkowane przez mniej znane firmy.

Odwiedź sklep budujesz.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór urządzeń do czyszczenia podłogi. 

Zobacz mopy parowe w sklepie budujesz.pl!