Metabo Power Maxx Bs Baxic – recenzja, opinie

Firma Metabo przygotowała niewielkich rozmiarów wiertarko-wkrętarkę, mieszczącą się w kategorii urządzeń 10,8 V. Gwarantuje ona realizację prac remontowo-wykończeniowych oraz wykorzystanie rozbudowanego wyposażenia dodatkowego. Przedstawiamy recenzję wiertarki Metabo Power Maxx Bs Baxic, dzięki której dowiesz się jakie dane techniczne posiada to narzędzia oraz jakie zalety.

Metabo Power Maxx Bs Baxic

Dane techniczne Metabo Power Maxx Bs Baxic

 • Maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim: 17 Nm
 • Maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu twardym: 34 Nm
 • Regulowany moment obrotowy: 0,5-5 Nm
 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 0-360/1400 obr./min
 • Pojemność akumulatora: 1,5 Ah
 • Napięcie akumulatora: 10,8 V
 • Waga (z akumulatorem): 0,8 kg
 • Maksymalna średnica wiercenia w stali: 10 mm
 • Maksymalna średnica wiercenia w drewnie: 18 mm
 • Zakres średnic mocowania w uchwycie wiertarskim: 1-10 mm
 • Wyposażenie: oświetlenie LED, szybkomocujący uchwyt wiertarski, zaczep do paska, 2 akumulatory Li-Power, ładowarka LC 40, walizka narzędziowa, zestaw osprzętu

Przeznaczenie

Wiertarko-wkrętarka Metabo Power Maxx Bs Baxic charakteryzuje się przede wszystkim niewielkimi, wręcz miniaturowymi rozmiarami oraz wagą z akumulatorem poniżej jednego kilograma. Sprawia to, że wykorzystywana jest ona przede wszystkim w ramach prac uniwersalnych oraz w szczególnie ciężko dostępnych miejscach. Dodatkowym ułatwieniem w tego typu warunkach będzie możliwość użycia wbudowanej lampki LED, która skutecznie oświetla przestrzeń roboczą.

Urządzenie zostało wyposażone w akumulator wyróżniający się napięciem równym 10,8 V oraz pojemnością 1,5 Ah. Są to parametry typowe dla miniaturowych modeli, których zakres wykorzystania nie jest szeroki. Potwierdzeniem tego wydają się być parametry związane z maksymalnymi średnicami wiercenia w stali i drewnie (kolejno 10 i 18 mm), które, nawet dla tej klasy sprzętu, nie są powalające.

Omawiana wiertarko-wkrętarka posiada specjalne wrzeciono z gniazdem sześciokątnym do końcówek, dlatego jego praca może odbywać się bez zastosowania uchwytu wiertarskiego. Funkcjonowanie urządzenia wspierane jest za sprawą tak zwanej technologii Ultra-M, która umożliwia wykorzystanie pełnej mocy Metabo Power Maxx, a także usprawnia działanie i ładowanie akumulatora.

Urządzenie jest bezudarowe. Podczas jego zakupu, warto zwrócić uwagę na to, czy w swoim wyposażeniu posiada dwa akumulatory. Są to produkty typu Li-Ion, dlatego gwarantują długą żywotność oraz zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, których zadaniem jest ochrona baterii między innymi przed przegrzaniem.

Zalety

Najmocniejszą stroną wiertarko-wkrętarki są jej kompaktowe rozmiary. Nie jest to w żaden sposób urządzenie toporne – bez problemu można je przyczepić do paska dzięki specjalnemu zaczepowi, dlatego nie powinno ciążyć. Jego budowa sprawia, że doskonale sprawdza się w miejscach ciasnych i trudno dostępnych. Docenią to zwłaszcza pracownicy remontowi, a także domowi majsterkowicze podczas składania mebli czy montowania zawiasów.

Pomimo pewnych ograniczeń funkcjonalnych, sprzęt wyróżnia się wysoką żywotnością, zwłaszcza biorąc pod uwagę zastosowane akumulatory. Pamiętać należy, że zawsze istnieje możliwość dokupienia produktów o większe pojemności, tak aby okazały się wystarczające na cały dzień pracy. Jak na urządzenie kompaktowe, Metabo Power Maxx Bs Basic oferuje szeroki dobór osprzętu, który jest dołączany do konkretnych konfiguracji. Znaleźć mogą się w nim między innymi wiertła diamentowe, do metalu, drewna i szkła, szybkomocujący uchwyt wiertarski, zestaw bitów, a także bardzo wygodna walizka z tworzywa sztucznego.

Użytkownicy sprzętu wskazują również na solidność wykonania obudowy. Została ona wykonana z odpowiednio dobranych materiałów, które wykorzystywane są również podczas produkcji innych modeli wkrętarko-wiertarek, także tych z wyższej półki. Nie można zapominać również o sprawnym dostosowywaniu pracy urządzenia, co możliwe jest za sprawą regulacji momentu obrotowego.

Największe zalety Metabo Power Maxx Bs Basic:
 • kompaktowe rozmiary umożliwiające pracę w ciasnych i trudno dostępnych miejscach,
 • mała waga,
 • lampka LED,
 • technologia Ultra-M, która zwiększa możliwości sprzętu,
 • akumulatory Li-Ion,
 • szeroki osprzęt,
 • solidna obudowa.

Metabo Power Maxx Bs Baxic opinia

Z omawianej wiertarko-wkrętarki zadowoleni będą przede wszystkim pracownicy wykonujący rozmaite remonty. Za sprawą wspomnianych rozmiarów urządzenia, dostanie się w każdą wnękę, dziurę czy uchylenie nie będzie problemem. Jest to z pewnością jedna z największych zalet sprzętu.
Nieco rozczarowujące są za to typowe parametry użytkowe dotyczące funkcji wiercenia. Zarówno maksymalny moment obrotowy, jak i prędkość obrotowa czy maksymalne średnice wiercenia potwierdzają fakt, iż model Power Maxx Bs Basi, jak zresztą sama nazwa wskazuje, został przygotowany przede wszystkim z myślą o pracach uniwersalnych i standardowych. Nie ma mowy o wierceniu w szczególnie twardych materiałach na dużą skalę.
Jeżeli jednak ktoś szuka wiertarko-wkrętarki do remontu czy składania różnego rodzaju konstrukcji, omawiany sprzęt okaże się w zupełności wystarczający, zwłaszcza że producent oferuje bogate wyposażenie dodatkowe i osprzęt, który powinien zadowolić potencjalnych kupców.

Zobacz Metabo Power Maxx Bs Baxic w sklepie budujesz.pl!