Makita EA3200S35A – recenzja, opinie

Pilarka firmy Makita przygotowana została głównie z myślą o osobach realizujących prace pielęgnacyjne w ogrodzie, a także związane z cięciem niewielkich drzew. Jakimi parametrami użytkowymi się charakteryzuje Makita EA3200S35A?

Makita EA3200S35A

Dane techniczne Makita EA3200S35A

 • Zasilanie: spalinowe
 • Pojemność silnika: 32 cm3
 • Moc silnika: 1,35 (1,85 KM)
 • Paliwo: E95/1:50
 • Długość tnąca: 35 cm
 • Podziałka łańcucha: 3/8
 • Szerokość rowka: 1,1 mm
 • Zbiornik paliwa: 0,4 l
 • Zbiornik oleju do łańcucha: 0,28 l
 • Ciężar: 4,1 kg
 • Funkcje: system łatwego rozruchu, filtr powietrza, system tłumienia drgań
 • Wyposażenie: łańcuch tnący, prowadnica, osłona zespołu tnącego, klucz uniwersalny, wkrętak do regulacji gaźnika, ostroga zębata

Przeznaczenie

Pilarka EA3200S35A została dostosowana do użytku w prywatnego, pracach w ogrodzie oraz szeroko pojętych pracach przydomowych. Potwierdzeniem tego faktu jest bardzo prosta obsługa urządzenia. Umożliwia to między innymi sprawnie zaprojektowany system łatwego rozruchu, który wykorzystuje technologię Memory Power Ignition (MPI). Zasada jej działania opiera się na gromadzenia napięcia przez zintegrowany kondensator, które następnie przekształcone zostaje w intensywną iskrę, zdecydowanie ułatwiającą rozruch urządzenia.

Producent z ułatwieniami poszedł krok dalej, gwarantując swoim klientom uproszczony sposób uzupełniania zbiorników oleju i paliwa. Sama praca pilarki kierowana jest w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwić użytkownikom realizację wszelkiego rodzaju zadań, zwłaszcza tym niedoświadczonym.

Za sprawą wykorzystanego silnika, którego moc wynosi 1350 W, a także długości tnącej nieprzekraczającej wartości 35 centymetrów, pilarkę można wykorzystać także do cięcia drewna. Jego średnica nie może być jednak zbyt duża. Urządzenie posłuży więc do cięcia wyłącznie niewielkich drzewek ogrodowych.

Omawiana pilarka należy do modelów spalinowych – biorąc pod uwagę jej raczej kompaktowe wymiary, nie może dziwić, iż zostały w niej zamontowane pojemniki na paliwo i olej o przeciętnej pojemności wynoszącej kolejno 0,4 i 0,28 l. Przekłada się to również na stosunkowo niewielką wagę sprzętu (nieco ponad 4 kilogramy).

Zalety

Chcąc wymienić poszczególne zalety pilarki Makita EA3200S35A, nie sposób nie wspomnieć jeszcze raz o prostocie jej użytkowania. Poza wymienionymi już funkcjami łatwego rozruchu i uzupełniania zbiorników, gwarantuje to także bardzo proste prowadzenie urządzenia w trakcie cięcia. Wszelkie drgania tłumione są w bardzo sprawny sposób, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z utrzymaniem urządzenia w rękach.

Pielęgnacja żywopłotów i drzewek w ogrodzie wymaga precyzji, dlatego producent zadbał o zastosowanie w swojej pilarce odpowiednio wykonanych znaczników, które nawet niedoświadczonemu użytkownicy pozwalają ciąć na wymiar. Posiadacze przydomowego kawałka zieleni będą zadowoleni także z wykorzystywanego hamulca tnącego typu Safety Magic, dzięki któremu praca okaże się nie tylko prosta i precyzyjna, ale również bezpieczna.

Użytkownicy sprzętu zwracają uwagę także na solidnie wykonaną obudowę, która spełnia wszelkie kryteria stawiane urządzeniom tej klasy. Do zalet z pewnością zaliczyć należy także spełnienie pewnego rodzaju standardów funkcjonalnych, które dotyczą tej półki cenowej. Posiadacze omawianej pilarki mogą więc liczyć na sprawne działania filtra powietrza, przełącznika wielofunkcyjnego, regulowanej pompy oleju oraz sprzęgła trójdzielnego.

Nie należy zapominać także o możliwości skorzystania z wyposażenia dodatkowego, w skład którego wchodzą między innymi: klucz uniwersalny, wkrętak do regulacji gaźnika oraz osłona zespołu tnącego.

Największe zalety Makita EA3200S35A:
 • system łatwego rozruchu,
 • uproszczone napełnianie zbiorników oleju i paliwa,
 • system tłumienia drgań,
 • znaczniki,
 • hamulec tnący Safety Magic.

Opinia

Prawdą jest, że omawiana pilarka nie może zostać wykorzystana do zaawansowanych prac i cięcia drewna o dużej średnicy, jednak nie takie jest jej przeznaczenie. Najlepiej sprawdza się bowiem w ramach realizacji typowych prac ogrodowych, przy których konieczna jest precyzja cięcia i redukcja drgań generowanych przez urządzenie.

Biorąc pod uwagę ten profil pracy, Makita EA3200S35A spisuje się bardzo dobrze. Wspomnieć należy również o skutecznych zabezpieczeniach sprzętu, związanych chociażby z hamulcem tnącym. Omawiana pilarka polecana jest również osobom początkującym, niemającym zbyt wielkiego doświadczenia z wykorzystaniem tego typu urządzeń. Za sprawą systemu łatwego rozruchu i technologii MPI, nikt nie powinien pogubić się w trakcie jego obsługi.

Co więcej, pilarka charakteryzuje się stosunkowo niską ceną. Najczęściej sprzedawana jest bowiem w konfiguracji sprzętowej za około 700 złotych, co, jak na ten rodzaj i klasę sprzętu, nie jest ceną specjalnie wygórowaną. Mimo niskiej ceny, urządzenie sprawia wrażenie solidnego i wytrzymałego, dlatego powinno posłużyć do wieloletniego wykorzystania. Z drugiej strony należy zaznaczać, że prace w ogrodzie wcale nie należą do najtrudniejszych, zatem specjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych nie uświadczymy.

Zobacz Makita EA3200S35A w sklepie budujesz.pl!