Jakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, wybieramy

Ogród to idealne miejsce na letni wypoczynek w pojedynkę lub zabawę w towarzystwie. Aby jednak ogród mógł spełnić swoje zadanie, niezbędny będzie zakup odpowiednich mebli ogrodowych.

Najlepsze meble do ogrodu, wybieramy

Wybór nie jest oczywisty, bowiem w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów mebli, od drewnianych po rattanowe. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem ogrodowego wyposażenia?

 Rodzaje mebli

Wybór mebli ogrodowych jest dziś olbrzymi – każdy znajdzie produkt odpowiedni na swoją posesję, bez względu na jej wielkość czy aranżację. Biorąc pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane, meble ogrodowe możemy podzielić na:

  • meble drewniane – tradycyjne, eleganckie, ale wymagają impregnowania;
  • meble plastikowe – lekkie i łatwe w pielęgnacji, ale podatne na pęknięcia czy płowienie kolorów;
  • meble metalowe – niezwykle odporne, trwałe i nowoczesne;
  • meble rattanowe i wiklinowe – rustykalne, estetyczne, ale wrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne;
  • meble z technorattanu – trwałe i tańsze od mebli rattanowych.

Zastosowanie mebli ogrodowych

Gdy kupujemy meble do ogrodu, bardzo ważne jest także to, w jakim celu będziemy je używać. Może mają posłużyć jedynie jako wyposażenie do wypoczynku, a może będziemy wykorzystywać je podczas wizyt gości? Jeśli chcemy stworzyć w ogrodzie strefę relaksu, warto zakupić krzesła, fotele, sofy, leżaki czy leżanki ogrodowe. Stół ogrodowy i ława przydadzą się, jeśli zamierzamy jeść na dworze w towarzystwie przyjaciół czy rodziny. Dla dzieci można umieścić w ogrodzie huśtawkę.

Styl mebli ogrodowych

Wybór stylu mebli ogrodowych to bardzo ważna kwestia – powinny się komponować z domem oraz już istniejącymi elementami ogrodu. Do wyboru mamy styl autentyczny bazujący na naturalnych materiałach, styl nowoczesny oferujący oryginalne kształty i ciekawe kolory, styl klasyczny, rustykalny czy retro. Popularne są także takie style jak styl skandynawski, toskański czy eko.

Zestaw mebli ogrodowych PERFETTO

Fotel technorattanowy ciemny brąz

Kokon Bellissimo

Zestaw ogrodowy FAKTOR

Zestaw mebli ogrodowych TINTO

Jakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, zakup odpowiednich mebliJakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, zakup odpowiednich mebliJakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, zakup odpowiednich mebliJakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, zakup odpowiednich mebliJakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, zakup odpowiednich mebli
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

 

Podłoże pod meble

Meble ogrodowe najczęściej stawia się na trawie, jednak równe i stabilne podłoże sprawdzi się w takim przypadku jeszcze lepiej. Z czego może być wykonane? Trwałe nawierzchnie ogrodowe można zrealizować z użyciem:

  • drewna, np. z drewna egzotycznego;

  • betonowych płyt;

  • kamienia;

  • kostki brukowej.

O czym warto pomyśleć przed zakupem?

Przed zakupem mebli ogrodowych zawsze należy zwrócić uwagę na jakość danego produktu, funkcjonalność oraz, co najważniejsze, wymiar. Dodatkowo bardzo istotne jest miejsce, gdzie meble będą umieszczone – w słońcu, a może pod zadaszeniem? Jeśli nie będzie ich chronić żaden dach, powinny być odporne na warunki atmosferyczne. Co więcej przed zakupem leżanek, ław czy sof ogrodowy warto najpierw je wypróbować w sklepie, aby mieć pewność, że są wygodne. Dobrze też mieć świadomość, że przed sezonem letnim (lub zaraz po sezonie) meble ogrodowe są tańsze i to właśnie w tym czasie powinniśmy zaplanować zakupy.

Zobacz szeroką ofertę mebli w budujesz.pl

Jakie wybrać meble ogrodowe ? Rodzaje mebli, zakup odpowiednich mebli