Jaki odkurzacz do domu kupić? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę w trakcie wyboru odkurzacza!

Jeżeli planujesz zakup odkurzacza, ale nie wiesz na co zwracać uwagę w trakcie jego wyboru, dobrze trafiłeś! Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki odkurzacz kupić, aby odpowiadał Twoim wymaganiom.


Moc ssania

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru odkurzacza, jest jego moc ssania. Jak łatwo można się domyśleć, im wyższa, tym odkurzacz lepiej spełnia swoje zadanie. W wielu odkurzaczach, można regulować wartość mocy ssania, co jest bardzo przydatne np. w przypadku, gdy mamy do wyczyszczenia dywan.

Dobre filtry, dla Twojego zdrowia

Drugą ważną rzeczą, na która trzeba zwrócić uwagę, jest to, jakie filtry zostały zastosowane w urządzeniu. Najczęściej, zamontowane są tzw. jednorazowe filtry, czyli takie, które należy po każdym odkurzaniu prać. Szczerze, odradzałbym wyboru odkurzacza, posiadającego takie rozwiązanie. Jeżeli szukamy urządzenia, który ma spełniać swoją rolę, a jednocześnie mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, warto poszukać takiego z filtrem HEPA.

Wyłapuje on z powietrza alergeny, negatywne cząsteczki, takie jak wszelkiego rodzaju pyłki, zarodniki grzybów, bakterie czy też roztocza.  Warto zwrócić uwagę, czy odkurzacz posiada rekomendacje Polskiego Związku Alergologicznego.

Pamiętaj, nawet najdroższy filtr, należy regularnie czyścić bądź wymieniać.

Użyteczność przede wszystkim

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, w trakcie wyboru odkurzacza, jest to, jaki posiada zasięg pracy, jakie dodatkowe końcówki oraz uchwyty. Odkurzacz, ma być funkcjonalny. Dzięki różnym końcówkom, będziesz mógł go używać do sprzątania mieszkania oraz tarasu, a w razie potrzeby, użyć jako odkurzacza samochodowego.

 

odkurzacz

 

Odkurzacz lekki, to dobry odkurzacz

Waga odkurzacza jest bardzo ważna, zwłaszcza, jeżeli Twoje miejsce zamieszkania, posiada więcej niż jedno piętro. Optymalny ciężar odkurzacza waha się pomiędzy 3 – 6 kilo. Jednak, jeżeli Twoje mieszkanie, jest jednopiętrowe, można zaryzykować zakup cięższego modelu.

Głośność

Jest to parametr, na który warto zwracać uwagę, szczególnie, w przypadku, gdy posiadamy małe dzieci. Maksymalna “zdrowa” wartość głośności, wynosi około 55 – 65 dB. Dlatego, w trakcie wyboru odkurzacza, należy szukać takiego, posiadającego parametr jak najbardziej do tej wartości zbliżonego.

Długi kabel, dla Twojej wygody!

Kolejną ważną rzeczą, jest długość kabla. Pamiętaj, im dłuższy, tym lepiej – dzięki temu, nie będziesz musiał ciągle przepinać odkurzacza pomiędzy gniazdkami.

Worek czy pojemnik?

Odkurzacze, występują w dwóch wariantach, w pierwszym przypadku posiadają one pojemnik na brud, a w drugim worek. Osobiście, polecam wersję z workami. Pomimo tego, iż odkurzacz z pojemnikiem jest tańszy w eksploatacji, to wariant z workami lepiej się sprawdza w przypadku alergików. Gdyż po każdym sprzątaniu, wszystkie negatywne czynniki, są usuwane z domu.

Pamiętaj o gwarancji

Zanim dokonasz zakupu odkurzacza, sprawdź co obejmuje umowa gwarancyjna i jaki posiada czas trwania. Lepiej poświęcić 5 minut więcej, niż po fakcie dokonanym odkryć, iż sprzęt nie działa, a gwarancja nie obejmuje danego defektu.

Dodatkowe funkcje

Na koniec przedstawiam dodatkowe funkcje, które warto mieć w odkurzaczu,  jednak nie powinny być czynnikiem decydującym.

  • Funkcja odkurzania na morko
  • Automatyczne zwijanie kabla
  • Lampa ultrafioletowa

Przedstawiamy, najpopularniejsze domowe odkurzacze!

 

Zelmer Aquawelt Plus

Makita CL183DZX

Karcher WD3 Premium

Bosch PAS 11-21

Karcher Prot 200 EU

Zelmer Aquawelt PlusMakita CL183DZXKARCHER WD3 PremiumBosch Pas 11-21http://www.budujesz.pl/karcher-odkurzacz-prot-200-eu-jednofunkcyjny-164907/

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

 

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź szeroką ofertę sklepu budujesz.pl, w którym znajdziesz duży wybór zarówno odkurzaczy domowych, jak i przemysłowych.

budujesz.pl – Raj dla majsterkowicza!