Jaki grzejnik łazienkowy, jak dobrać, na co zwracać uwagę!

Grzejnik łazienkowy, jest to jedno z niezbędnych urządzeń, które każdy z nas powinien mieć w swojej łazience. Dzięki niemu, nawet zimą, jesteśmy w stanie zachować odpowiadającą nam temperaturę. Jednak, na co powinno się zwrócić uwagę wybierając grzejnik łazienkowy? Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu podejmiecie właściwą decyzję dotyczącą zakupu odpowiedniego modelu.

grzejnik łazienkowy

Duża łazienka, duży grzejnik łazienkowy

Pierwszą rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę w trakcie wyboru ogrzewania łazienkowego. W przypadku, gdy posiadamy dużą łazienkę, jeden grzejnik może nie wystarczyć. W przypadku takiej sytuacji mamy dwie możliwości do wyboru

  • zainstalować więcej, niż jeden grzejnik łazienkowy
  • zainstalować dodatkowe ogrzewanie podłogowe

Pamiętaj, temperatura w łazience powinna przez cały rok wynosić około 24 stopni, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego ogrzewania. W przypadku dużych łazienek, najlepszym wyboru wydaje się instalacja dodatkowego ogrzewania podłogowego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zachować równowagę pomiędzy temperaturą powietrza, a temperaturą podłoża.

Duża moc w kompaktowym grzejniku

W przypadku, gdy posiadamy dużą łazienkę, wybór odpowiedniego ogrzewania jest w dużej mierze prosty. Dlaczego? Ponieważ posiadamy dużą przestrzeń, więc instalacja więcej, niż jednego grzejnika łazienkowego nie jest problemem. Jednak, co w przypadku, gdy posiadamy mały metraż, a dodatkowo, nasza łazienka jest zimna. Wtedy, należy poszukać małego, ale za to wydajnego grzejnika.W trakcie poszukiwań grzejnika do małej łazienki, należy zwrócić uwagę na następujący rzeczy

  • Grzejnik żeberkowy – dzięki niemu zaoszczędzisz miejsce

Jeżeli posiadasz, małą łazienkę, dobrym wyborem będzie inwestycja w grzejnik żeberkowy. Zajmują one bardzo mało miejsca, posiadają elegancki, futurystyczny wygląd, dodatkowo, w ekstremalnych sytuacjach, mogę posłużyć za wieszaki na mokre ręczniki.

  • Moc

Jest to najważniejszy parametr, dotyczący pracy grzejnika. Jak można się domyśleć, im większa moc, tym wydajniejszy piecyk. W przypadku małych łazienek, dobrym wyborem będzie grzejnik posiadający moc o wartości około 300 – 400 W.

Na koniec, warto pamiętać, iż wygląd grzejnika, nie powinien być decydującym, ale wciąż ważnym czynnikiem. Grzejniki łazienkowe występują w różnych wariantach kolorystycznych oraz posiadają różne, ciekawe kształty. Dlatego, zanim zdecydujecie się na zakup, warto przejrzeć całą ofertę sklepu, zamiast kupować pierwszy, lepszy grzejnik posiadający odpowiednie parametry.

Jaki grzejnik łazienkowy kupić? Zestawienie top 5 najpopularniejszych grzejników łazienkowych!

NIX Grzejnik drabinkowy Aster

Instal-Projekt Nameless

Gorgiel Grzejnik łazienkowy AE 91/56

ENIX Grzejnik drabinkowy ECO DT

Hydroland OSAKA

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, odwiedź sklep budujesz.p, posiadający szeroką ofertę grzejników łazienkowych.

Budujesz.pl – Wszystko dla Twojego domu!