Jak wybrać szlifierkę do betonu? Która szlifierka jest najlepsza?

Z biegiem czasu nasze betonowe posadzki ulegają zniszczeniu. Do przywracania im pierwotnego wyglądy wykorzystujemy szlifierki do betonu. Jaką szlifierkę do betonu więc wybrać, żeby nasza praca dała jak najlepszy efekt? Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak wybrać oraz na co zwracać uwagę w trakcie wyboru narzędzia jakim jest szlifierka do betonu.

szlifierka do betonu

Moc

Najważniejsza parametrem jest moc urządzenia. Im wyższa moc tym nasza szlifierka do betonu będzie mogła pracować dłużej przy maksymalnym obciążeniu. Urządzenia najczęściej mają około 1400 W, co wystarcza na pracę z twardą powierzchnią.

Prędkość obrotowa

Beton to twardy materiał, dlatego warto zwrócić uwagę aby nasza szlifierką do betonu miała wysoką prędkość obrotową. Dzięki temu łatwiej i lepiej wygładzimy powierzchnię.

Dodatkowe parametry

System odprowadzania pyłu – szlifierka do betonu dzięki temu systemowi odprowadza pył, przez co nie przeszkadza on nam w dalszej pracy
Średnica tarczy – wpływa ona na rodzaj szlifowania
Waga – na efekty szlifowania przez szlifierki do betonu wpływa też waga urządzenia

Jaką szlifierkę wybrać?

Wybrać szlifierkę do betonu firmy Makita, Bosch a może innego producenta? Podczas wyboru najlepszej szlifierki do betonu powinno pomóc poniższe zestawienie najpopularniejszych szlifierek w sklepie budujesz.

Bosch GBR 15 CAGBosch GBR 15 CABosch GBR 14 CAMakita PC 5001 C
Bosch GBR 15 CAGBosch GBR 15 CABosch GBR 15 CAMakita PC 5001 C
sprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.plsprawdź cenę w budujesz.pl

Sprawdź pełną ofertę szlifierek do betonu na stronie budujeszpl