Grill elektryczny, na co zwrócić uwagę, jak wybrać? Ranking Top 5 grillów elektrycznych!

Wielkimi krokami zbliża się zima, a wraz z jej nadejściem, koniec grillowania na świeżym powietrzu. Jednak, nie oznacza to, iż musisz zrezygnować z grillowanego jedzenia. Wszystko dzięki elektrycznym grillom, na których, możesz bezpiecznie przygotować Twoje ulubione jedzenie. Na rynku istnieje wiele urządzeń tego typu, różniących się praktycznie wszystkim – zaczynając od wyglądu, na mocy kończąc. Przedstawiamy poradnik z którego dowiesz się, jak wybrać odpowiedni grill elektryczny. Dzięki któremu przygotujesz swoje ulubione potrawy!

grill elektryczny

Grill elektryczny – rodzaje

  • Grill z rusztem – Składa się z grzałki oraz metalowego rusztu. Posiada dużą powierzchnie, dzięki czemu jesteśmy w stanie smażyć kilka potraw naraz. Największą jego wadą, jest trudność w utrzymaniu go w czystości, spowodowana faktem, iż tłuszcz kapie bezpośrednio na grzałkę.
  • Grill z płytą – Tzw. grill płaski, składa się z teflonowej płyty oraz grzałki. Bardzo łatwy do utrzymania w czystości, świetnie nadaje się do smażenia ryb.
  • Raclette – Urządzenie wielofunkcyjne o owalnym kształcie. Składa się z okrągłej płyty teflonowej, mini “patelni” oraz oczywiście grzałek.

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru grilla elektrycznego?

  • Moc – Jeżeli już wybierzemy typ grilla, jaki pragniemy zakupić, warto sprawdzić, jaką mocą dysponuje dany model. Jak można się domyśleć, im wyższa moc, tym szybciej grzałka się nagrzewa. Sprawia to, iż potrawa będzie wcześniej gotowa, niż w przypadku słabszych modeli.
  • Włącznik – Pewnie wielu czytelników zdziwi ten fakt, jednak część elektrycznych grilli, nie jest wyposażona w włącznik/wyłącznik. W takich przypadkach, grzałka wyłączana jest poprzez wyciągnięcie kabla z sieci. Jest to bardzo niewygodne rozwiązanie, dlatego warto zainwestować w taki, który posiada owy włącznik.
  • Pokrywa – Pokrywa jest niezbędna, jeżeli chcemy przygotować potrawy a’la BBQ.
  • Czyszczenie – Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru grilla, jest to, jak łatwo go doczyścić. W tym przypadku, królują modele, które posiadają grzałkę ukrytą pod teflonową płytą.

Grill elektryczny – Ranking Top 5 najpopularniejszych modeli

Philips Grill z płytą karbowaną

Zelmer  ZGE0800B

Zelmer ZGE0990B

Philips HD6321

Zelmer ZGE1000X

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, odwiedź sklep budujesz.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór grilli elektrycznych!

budujesz.pl – Raj dla majsterkowicza!