Einhell BCD 18/1 2B recenzja oraz opinie

Omawiany model to niskobudżetowa wiertarko-wkrętarka przygotowana przede z myślą o zastosowaniu domowym. W związku z tym charakteryzuje się nieco ograniczonymi parametrami typowo użytkowymi. Poniżej przedstawiamy charakterystykę oraz recenzję wiertarko-wkrętarki Einhell BCD 18/1 2B, ponadto, opinie na temat tego sprzętu!

Einhell BCD 18/1 2B

Dane techniczne

 • Zasilanie: akumulatorowe

 • Maksymalny moment obrotowy: 15 Nm

 • Prędkość obrotowa bez obciążenia: 0-550 min-1

 • Pojemność akumulatora: 1 Ah

 • Napięcie akumulatora: 18 V

 • Czas ładowania: od 3 do 5 godzin

 • Uchwyt szybkomocujący: 10 mm

 • Waga (z akumulatorem): 1,6 kg

 • Długość opakowania: 240 mm

 • Szerokość opakowania: 85 mm

 • Wysokość opakowania: 235 mm

 • Wyposażenie: ładowarka, dodatkowy akumulator

Przeznaczenie

Szybki rzut oka na najważniejsze parametry pozwala stwierdzić, że wiertarko-wkrętarka Einhell BCD 18/1 2B nie posłuży do użytku profesjonalnego. Zarówno maksymalny moment obrotowy, jak i prędkość obrotowa okażą się wystarczające wyłącznie dla amatorskich majsterkowiczów i do zastosowania przy standardowych zadaniach remontowych.

Podkreślić należy fakt, iż urządzenie wyróżni się stosunkowo niewielkimi rozmiarami. Oczywiście na rynku dostępne są modele jeszcze mniejsze (a przy tym nieco mocniejsze), jednak z pewnością omawiany sprzęt umożliwi dość sprawną pracę w szczególnie ciasnych i trudno dostępnych miejscach. Niestety, producent nie zdecydował się na zamontowanie na obudowie urządzenia choćby niewielkiej lampki, która pozwoliłaby na oświetlenie przestrzeni roboczej.

Wspomniane wcześniej parametry powodują również, że omawiana wiertarko-wkrętarka pozwoli na tworzenie otworów wyłącznie w takich materiałach jak drewno i stal – będą one jednak charakteryzowały się niewielką średnicą. Próba wykorzystania urządzenia w twardszych tworzywach skończyłaby się szybkim uszkodzeniem jego konstrukcji.

Podkreślić należy również fakt zastosowania niklowo-kadmowego akumulatora, którego pojemność pozostawia wiele do życzenia. Tego typu baterie charakteryzują się mniejszą wydajnością i wytrzymałością od najnowocześniejszych akumulatorów Li-Ion. Nie korzystają one również z technologii szybkiego ładowania, dlatego naładowanie go do pełnej pojemności może zająć aż do 5 godzin, co biorąc pod uwagę jego niewielką pojemność, znacząco ogranicza możliwości wykorzystania sprzętu.

Zalety

Bezsprzecznie największa zaletą wiertarko-wkrętarki Einhell BCD 18/1 2B jest jej bardzo niska cena. Należy ona do jednych z najtańszych modeli tej klasy – trzeba za nią zapłacić około 130 złotych, co jest kosztem bardzo niskim. Po stronie plusów zapisać należy również wspomniane wcześniej kompaktowe rozmiary urządzenia, a także jego niewielką wagę (1,6 kg), dzięki czemu nawet długotrwała praca nie będzie zbyt męcząca.

Pomimo oczywistych ograniczeń sprzętu, producent zdecydował się na wprowadzenie pewnych funkcji, które zdecydowanie ułatwią wykorzystanie urządzenia przez użytkowników. W pierwszej kolejności wspomnieć należy o bardzo wygodnej regulacji obrotów wiertarko-wkrętarki, dzięki czemu w łatwy i sprawny sposób można dostosować jej pracę do określonych zadań. Poza regulacją, urządzenie zostało wyposażone w wygodny przycisk, który przełącza obroty w lewo i prawo. Nie są to funkcje niespotykane nawet na tej półce jakościowe, jednak z pewnością warto odnotować ich obecność.

Pozostają jeszcze na chwilę w uproszczeniach działania sprzętu, należy podkreślić wyposażenie go w sprawnie działający szybkomocujący uchwyt wiertarski, a także specjalny uchwyt na bity, który został umieszczony na obudowie. Jakość jej wykonania nie powala – została przygotowana na bazie tworzywa sztucznego z elementami gumowymi, które stosunkowo szybko ulegają zniszczeniom.

Pewną rekompensatą faktu, że użytkownicy mogą korzystać z akumulatora o pojemności zaledwie 1 Ah jest to, że na rynku można znaleźć zestawy, które zawierają dwa akumulatory, dzięki czemu nie trzeba czekać 5 godzin, aż zakończy się proces ładowania wyczerpanej baterii.

Największe zalety Einhell BCD 18/1 2B:

 • niewielkie rozmiary i mała waga urządzenia,

 • niska cena,

 • wygodna regulacja obrotów,

 • uchwyt na bity,

 • dodatkowy akumulator w zestawie.

Opinia

Prawdą jest, że omawiana wiertarko-wkrętarka nie posłuży do realizacji wielu zaawansowanych zadań. Nie można jej wykorzystać do tworzenia otworów o sporej średnicy w szczególnie twardych materiałach. Sporą wagą urządzenia jest także zastosowanie niklowo-kadmowego (Ni-Cd) akumulatora, który charakteryzuje się zdecydowanie gorszą wydajnością w porównaniu z produktami litowo-jonowych (Li-Ion).

Z drugiej jednak strony urządzenia domowe nie musi koniecznie kosztować kilkaset złotych i charakteryzować się szerokim zestawem funkcji, które rozszerzają możliwości jego wykorzystania. Biorąc pod uwagę niską cenę omawianego modelu, dla wielu użytkowników okaże się on zupełnie wystarczający do wykonywania zadań typowo domowych – zwłaszcza biorąc pod uwagę kilka jego przydatnych funkcji związanych z regulacją pracy.

Zwrócić uwagę należy jednak na fakt, iż poszczególne elementy obudowy wiertarko-wkrętarki są w stanie stosunkowo szybko się zużyć – to zaś wymusza na użytkownikach dość ostrożne obchodzenie się ze sprzętem.

Zobacz Einhell BCD 18/1 2B w sklepie budujesz.pl!